Dieta pudełkowa bezlaktozowa Kraków
Jeżeli chcesz w szybkim tempie zredukować masę ciała, przygotowujesz się do ważnych zawodów sportowych lub chcesz poprawić insulinowrażliwość, bo po posiłkach odczuwasz duży spadek energii – dowiedz się więcej o naszej diecie!
Dieta bezlaktozowa – na czym to polega?
- Dieta bezlaktozowa to dieta eliminacyjna, która jest formą leczenia objawowego nietolerancji laktozy. Dotyczy ona osób, których organizm nie trawi cukru mlecznego.
- Osoby z nabytym niedoborem laktazy, nie muszą całkowicie eliminować z diety produktów mlecznych i jego pochodnych, mogą je spożywać w ograniczonych ilościach.
- Natomiast osoby z wrodzoną nietolerancją laktazy muszą bezwzględnie stosować dietę bezlaktozową.
Jakie produkty stosujemy w diecie bezlaktozowej?
- Produkty mleczne poddane procesowi fermentacji (np. maślanka, kwaśna śmietana, sery pleśniowe, kefir, jogurt), ponieważ zawarte w nich bakterie probiotyczne produkują laktazę, a tym samym wspomagają proces rozkładu cukru mlecznego.
- Bezpiecznie można spożywać także sery twarde dojrzewające (tj. cheddar, gouda, parmezan), ponieważ praktycznie nie zawierają laktozy, w związku z tym na ogół są dobrze tolerowane przez osoby z nietolerancją tego cukru.
- Wszelkie produkty pochodzenia roślinnego.
Dieta bezlaktozowa efekty
Dieta ketogeniczna opiera się na następujących produktach:
- tłuszcze nasycone zwierzęce: golonka, boczek, karkówka, udka z kurczaka, filet z kurczaka oraz indyka, wołowina, jagnięcina, schab, smalec, wędliny, pasty, nabiał – tłuste sery białe, żółte, feta, masło, itp.
- tłuszcze jednonienasycone roślinne: oliwa z oliwek, olej kokosowy, orzechy
- tłuszcze wielonienasycone: ryby, olej lniany, siemię lniane, ziarna sezamu, jaja
- warzywa o niskiej zawartości węglowodanów: brokuły, kalafior, kapusta, ogórek, bakłażan, cebula, papryka, grzyby, szpinak, sałata, jarmuż
Aby ciało nauczyło się czerpać energię z ciał ketonowych do podstawowych procesów życiowych, musi zaadaptować się do stanu ketozy. Czas uzyskania tego stanu jest indywidualny i określa się go na podstawie pomiaru stężenia ciał ketonowych w moczu. Badanie to w przypadku przejścia na dietę ketogeniczną jest obowiązkowe.
DIETA KETOGENICZNA
Jeżeli chcesz w szybkim tempie zredukować masę ciała, przygotowujesz się do ważnych zawodów sportowych lub chcesz poprawić insulinowrażliwość, bo po posiłkach odczuwasz duży spadek energii
Warianty kaloryczne:
1400kcal
1800kcal
2200kcal
2600kcal
3000kcal
W razie wątpliwości skontaktuj się z naszym dietetykiem.
Ze względu na to, że dieta ketogeniczna stosowana jest do różnych celów, to w niektórych przypadkach wartość energetyczna musi być ustalona indywidualnie. Przed zastosowaniem diety zalecana jest jednak konsultacja z lekarzem lub dietetykiem. Ten model żywienia nie jest polecany dla osób mających problemy z gospodarką lipidową, chorobami wątroby, trzustki i nerek, pęcherzyka żółciowego oraz cierpiących na dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Ze względu na ograniczenie węglowodanów, zaleca się stosowanie jadłospisu ketogenicznego przez okres maksymalnie 2-3 miesięcy.
Nie wiesz jaką dzienną kaloryczność wybrać?
Skorzystaj z naszego kalkulatora.